آخرین وضعیت اجاره سوئیت‌ها/لیست اجاره‌‌بها در برخی محله‌های تهران

http://www.bananews.ir/در فصل نقل و انتقالات، سوئیت و واحدهای کوچک هم متقاضی زیادی دارد و اگر دسترسی خوبی به حمل و نقل عمومی داشته باشد، به سرعت اجاره داده می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ وضعیت واحدهای کوچک در بازار مسکن کمی از سایر واحدها متفاوت است، چرا که متقاضیان این نوع واحدها قشر خاصی بوده و شرایط خاصی مدنظر آنها قرار دارد که یک واحد کوچک با این شرایط خاص، مشتریان بیشتری را در بازار مسکن به خود جلب می‌کند.

در واقع یک سوئیت یا آپارتمان کوچک، فاکتورهای به خصوصی نیاز دارد تا مشتریان جذب آن شوند، زیرا اغلب متقاضیان این گونه واحدها یا دانشجو هستند و یا اینکه بصورت مجردی زندگی می‌کنند، بنابراین نیاز است که این آپارتمان‌ها پاسخگوی نیاز آنها در دسترسی به حمل و نقل عمومی باشد.

آپارتمان‌های کوچک باید طوری ساخته شوند که دلبازتر از متراژ آن به نظر بیاید به همین دلیل، واحدهایی که به اصطلاح خوش نقشه بوده و نورگیر مناسبی داشته باشند معمولا با قیمت‌هایی بالاتر از عرف منطقه اجاره داده می‌شود.

از سوی دیگر قیمت‌هایی پایین تری که این واحدها به نسبت آپارتمان‌های بزرگتر دارند هم موجب شده که توان مالی متقاضیان برای اجاره این واحدها بیشتر باشد به همین دلیل ممکن است برخی زوج های جوان هم تصمیم به سکونت در این واحدها بگیرند. این گونه موارد به خصوص در شمال تهران بیشتر شایع است چرا که در این منطقه واحدهای کوچک کمتری وجود دارد و قیمت ها هم به نسبت خانه هایی با متراژ بالا در این منطقه، مناسب تر است.

براساس این گزارش، وجود انباری برای واحدهای کوچک به دلیل اینکه محیط کافی ندارند یکی از اصل‌های ضروری به شمار می‌رود و اغلب متقاضیان این گونه واحدها حتما به دنبال این هستند تا واحدی با انباری را پیدا کنند و این موضوع اولویت بیشتری نسبت به پارکینگ برای این قشر دارد.

در هرصورت الان که فصل اجاره و نقل و انتقالات شروع شده بازهم مشتریان زیادی هستند که به دنبال اجاره سوئیت ها و آپارتمان های کوچک در شهر تهران هستند و این واحدها حتی زودتر از سایر آپارتمان ها اجاره داده می‌شود.

اجاره‌بهای برخی واحدهای کوچک در تهران

براساس گزارش میدانی، واحدی ۴۰ متری در میدان خراسان – خاوران – طیب، یکخوابه فول امکانات با ۱۰ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ هزار تومان، اجاره داده می شود و در ونک برای واحدی با همین متراژ ۸ میلیون تومان رهن و ۷۰۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است.

واحدی در سبلان جنوبی به مساحت ۳۵ متر طبقه ۲ بدون پارکینگ با ۱۰ میلیون تومان رهن و ۶۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود و در شریعتی – چهارراه قصر آپارتمانی ۴۰ متری و یکخوابه ۱۵ میلیون تومان رهن و ۶۵۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است.

در خیابان فاطمی – پروین اعتصامی واحدی با مساحت ۴۰ متر – تکواحدی ۲۰ میلیون تومان رهن و ۹۰۰ هزار تومان اجاره تعیین شده و در ظفر – عمرانی یک واحد دیگر با این مساحت با شرایط ۵۰ میلیون تومان رهن و ۱۰۰ هزار تومان اجاره ماهیانه، به اجاره می رسد.

برای واحدی ۳۵ متری در مجیدیه جنوبی یکخوابه، طبقه۴ – بدون آسانسور ۳۰ میلیون تومان رهن کامل در نظرگرفته شده است و در سهروردی جنوبی، سلیمان خاطر، سوئیت ۳۳ متری ۱۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون تومان اجاره تعیین شده است.

همچنین در سیدخندان واحدی ۴۰ متری با شرایط ۴۰ میلیون تومان رهن اجاره داده می شود و در ده متری ارامنه آپارتمان ۳۰ متری با حیاط و تراس با شرایط ۱۰ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود.

 

مهر