اجرای سرشماری نفوس و مسکن با همکاری مدیران محلات و شورایاری‌ها

http://www.bananews.ir/معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به نقش مدیریت شهری در اجرای سرشماری نفوس و مسکن در مهرماه گفت: قرار است تا با استفاده از پتانسیل محلات و شورایاری ها اطلاعات مورد نیاز سرشماری در 354 محله جمع آوری شود و در اختیار مسئولان امر قرار بگیرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ مجتبی عبداللهی افزود: همکاری مدیریت شهری در اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن با محوریت معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری جلو می رود و معاونت اجتماعی نیز در نظر دارد تا با کمک مدیران محلات و شورایاری ها عمیق تر و دقیق تر از دوره های قبل با این طرح همراهی کند.

وی از تشکیل ستاد ویژه به منظور اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن خبر داد و گفت: در این ستاد معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و معاونت مالی و اقتصاد شهری مشارکت دارند و قرار بر این است که در پایان سرشماری، شهرداری اطلاعاتی که مدنظرش است و برای توسعه مدیریت شهری ضروری است را کسب کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اظهار امیدواری نسبت به دستاوردهای بزرگ مشارکت در این طرح عنوان کرد: همان طور که از سوی مسئولان اعلام شد سرشماری در دو بخش اینترنتی و حضور سرشمار در درب منازل انجام می شود. در مرحله اول شهروندان باید اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهند، در مرحله بعد اما با همکاری خانه های محلات گروه هایی از پرسشگران شکل می گیرد تا با حضور فیزیکی بر درب منازل اطلاعات مورد نظر 354 محله را دریافت کنند.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، عبداللهی افزود: با تعاملی که با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته قرار است تا شهرداری اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق سرشماری دریافت و در زمینه های مورد نیاز به کار ببندد.

 

ایسنا