اجرای طرح جدید تقسیم بندی ساعات پیک مصرف برق

http://www.bananews.ir/یک مقام مسئول از اجرای طرح جديد تقسيم بندی ساعات پيک براساس مناطق كشوری از ابتدای سال ۹۵ خبر داد و گفت: این امکان وجود دارد با اجرای این طرح، ساعات پرباری مناطق مختلف کشور شناور شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمودرضا حقي فام با اشاره به سياست‌هاي وزارت نيرو به منظور مديريت مصرف برق و انرژی در کشور، گفت: بر این اساس سياست‌هاي متنوعي در چند سال اخير ابلاغ و اجرا شده و كه با توجه به پتانسيل‌هاي موجود در صنعت برق، مي‌توان اين سياست‌ها را بر مبناي تحقيقات انجام يافته و الگوهاي جديد علمي کامل‌تر کرد.

معاون هماهنگي توزيع توانير با اشاره به تدوین و ابلاغ آئين نامه تكميلي تعرفه‌هاي برق، تصریح کرد: از این رو مي‌توان ساعات پيك بار مصرف برق در کشور را بر اساس شرايط هر منطقه تعريف کرد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه سالانه یکهزار و ۴۶۰ ساعت زمان پيك براي مشتركان اعمال مي‌شود، بیان كرد: بر اساس طرح جديد، این ساعات مي‌تواند در زمان‌هاي مختلف روز و شب و ماه‌هاي مختلف سال بر اساس شرايط منطقه‌ای شناور شده و امكان مديريت مصرف به موقع را براي مشتركين به ویژه صنعتي فراهم می‌شود.

حقي فام با بیان اینکه در طرح جديد نيز همان ميزان تعرفه پرباري (سالانه ۱۴۶۰ ساعت) مدنظر است، اظهار داشت: با اين تفاوت كه شركت‌هاي برق منطقه‌اي و توزيع نيروي برق سراسر كشور مي‌توانند بر اساس ويژگي‌ها و مطالعات وضعيت مصرف در ساعات مختلف شركت‌هاي متبوع، پيشنهادهای خود را به توانير ارائه کنند.

به گفته معاون هماهنگي توزيع توانير همچنين شركت‌ها مي‌توانند ساعات پر باري منطقه متبوع را بين يك تا هشت ساعت در شبانه روز شناور کنند و حتي ممكن است در ۶ ماهه دوم سال در اين طرح، ساعات پرباري لحاظ نشود.

این مقام مسئول در پايان از اجرايي شدن اين طرح از ابتداي سال ۱۳۹۵ در سراسر كشور خبر داد و خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح بتوان مدیریت بیشتری بر مصرف برق و انرژی کشور اعمال کرد.

 

مهر