اجرای طرح مسکن امید در کشور

http://www.bananews.ir/عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: تلاش خواهیم کرد تا پایان آذرماه امسال کل واحدهای مسکن مهر باقی مانده صدرا با توجه به تعیین معین ویژه به اتمام برسند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irیدالله رحمانی، در حاشیه مراسم آغاز بهره‌برداری از هزار و 826 واحد مسکن مهر در شهر جدید صدرا در جمع خبرنگاران گفت: طبق آخرین سرشماری تعداد واحدهای مسکونی در کشور، بیش از تعداد کل خانوارها است.

وی افزود: پراکندگی مالکیت خانوارها در کشور موجب شده که حدود 200 یا 300 هزار خانوار فاقد مسکن باشند.

عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تعداد واحدهای مسکونی تعریف شده در شهرهای جدید را 400 هزار واحد اعلام کرد که از این میزان تاکنون 145 هزار واحد تحویل داده شده و مابقی تا پایان سال جاری تحویل متقاضیان داده خواهد شد.

رحمانی خاطرنشان کرد: بالغ بر دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور تعریف شده بود که از این میزان یک میلیون و 300 هزار واحد ساخته و تحویل مردم داده شده و تلاش می‌کنیم 900 هزار واحد باقی مانده را تا پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم.

وی تصریح کرد: سیاست وزارتخانه مبنی بر اتمام پروژه‌های مسکن مهر در سراسر کشور تا پایان سال جاری خواهد بود، اما طبیعی است پروژه‌هایی که در پردیس از تیر و مرداد سال 91 آغاز شده کمی دیرتر تحویل داده شود.

عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید با اشاره به طرح مسکن اجتماعی تحت عنوان مسکن امید، عنوان کرد: این طرح برای خانواده‌های بی‌بضاعت تعریف شده که ممکن است نتوانند سهم آورده خود را تأمین کنند.

رحمانی اضافه کرد: این طرح در مرحله اخذ مجوزهای لازم قرار دارد و امیدواریم با تایید جزئیات آن، امسال اجرایی شود.

وی در خصوص مسکن مهر شهر جدید صدرا نیز گفت: امروز یکهزار و 826 واحد مسکونی در این شهر افتتاح شد که با 9 هزار و 640 واحدی که قبلا افتتاح شده بود از مجموع بیش از 23 هزار واحد مسکن مهر، حدود هشت هزار و 720 واحد دیگر باقی مانده است.

عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در خصوص افزایش تسهیلات مسکن مهر بیان کرد: منابع مالی این طرح یا از طریق آورده مردم یا تسهیلات بانکی باید تأمین شود که اگر تسهیلات بانکی از طرف دولت اختصاص داده نشود باید مردم آورده مورد نیاز را تأمین کنند.

رحمانی افزود: اما دولت با افزایش پنج میلیونی تسهیلات موجب شد تا فشار کمتری بر دوش مردم باشد.

وی در خصوص وضعیت قیمت مسکن در سال جاری نیز گفت: امید است با تسهیلاتی که اخیرا در مراجع ذی ربط مصوب شده است شاهد رونق در بازار مسکن باشیم.

 

ایسنا