افتتاح بیش از ۲۹۰ هزار واحد مسکن مهر/ تامین ۵۱۵۵ هکتار زمین

http://www.bananews.ir/رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به افتتاح بیش از ۲۹۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر، گفت: بنیاد مسکن تاکنون ۵ هزار و ۱۵۵ هکتار زمین برای مسکن مهر تامین کرده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ علیرضا تابش با اشاره به اجرای طرح مسکن مهر در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن، گفت: تاکنون ۵ هزار و ۱۵۵ هکتار زمین با ظرفیت احداث ۲۷۵ هزار و ۲۰۷ واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن تامین شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۳۲۰ هزار و ۶۰۴ متقاضی در مسکن مهر شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر ثبت نام شدند، افزود: در مجموع تاکنون ۲۹۰ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی افتتاح شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه از این تعداد ۲۵۹ هزار و ۱۸ واحد به مرحله فروش اقساطی رسیده اند، اظهار داشت: بهسازی و نوسازی ۲ میلیون واحد مسکن روستایی در برنامه های چهارم و پنجم توسعه در کشور انجام شده است.

تابش، افزایش کمی و کیفی واحدهای مسکونی در روستاها را از دیگر اهداف برنامه های توسعه کشور دانست و گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی با هدف کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی احداث شده است.

وی به بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث طبیعی اشاره کرد و افزود: بنیاد مسکن تاکنون بالغ بر یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی را بازسازی کرده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه تاکنون تعداد ۸۴ طرح هادی مصوب در دست تهیه بوده که در ۶۱ روستا عملیات اجرایی آن آغاز شده است، گفت: تاکنون تعداد ۲۷ طرح به پایان رسیده و ۳۶ روستا هم در مرحله اجرای طرح هادی هستند.

 

مهر