افزایش قیمت مسکن در تهران/ معاملات کم شد

http://www.bananews.ir/در فروردین ماه امسال با افزایش3.9 درصدی قیمت هر متر زیر بنای واحد مسکونی قیمت کلی مسکن با افزایش همراه شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irدر فروردین‌ماه امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران بیش از سه میلیون و 700 هزار تومان بوده که نسبت به ماه مشابه قبل 3.9 درصد افزایش داشته است.

در ماه مورد بررسی تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 4915 واحد مسکونی رسید که نسبت به مدت مشابه قبل 31.9 درصد کاهش دارد.

همچنین از میان مناطق 22گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده حدود هفت میلیون و 600 تومان بوده که به منطقه یک تعلق دارد و کمترین آن با حدود 20 میلیون تومان به منطقه 18 اختصاص یافته است.

 

کاهش 31.9 درصدی معاملات مسکن در تهران

بنابر آنچه که بانک مرکزی اعلام کرده است تعداد معاملات مسکونی شهر تهران در فروردین‌ماه به حدود 4.9 واحد رسیده که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 31.9 درصد کاهش دارد.

واحدهای کمتر از 5 سال بیشترین مشتری

همچنین بررسی توزیع تعداد واحد‌های مسکونی به تفکیک عمر بنا در فروردین‌ماه سال جاری حاکی از آن است که واحد‌های نوساز با پنج سال ساخت با سهم 54.6 درصد بیشترین حجم از واحد‌های مسکونی معامله شده را به خود اختصاص دادند که البته این سهم در مقایسه با فروردین‌ماه سال قبل 0.2 درصد کاهش دارد.

همچنین توزیع معاملات انجام شده بر حسب مناطق شهر تهران در ماه اول امسال نشان می‌دهد که از میان 22‌گانه تهران منطقه پنج با سهم 11.5 درصدی از کل معاملات بیشترین تعداد معامله را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق دو با 7.9 ، چهار با 7.8 درصد و 15 با 7.7 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

اما 65.5 درصد از تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران صرفا مربوط به10 منطقه شهر است و 12 منطقه دیگر تنها 34.5 درصد از معاملات را به خود اختصاص دادند.

 

ایسنا