انجام اصلاحات نهایی بر طرح جامع مسکن/ طرحی که آماده اجرا شد

http://www.bananews.ir/معاون وزير راه و شهرسازي از انجام اصلاحات بر روی طرح جامع مسكن خبر داد و گفت: اصلاحات نهايي برای رونمايي از بازنگری در طرح جامع مسكن انجام شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، حامد مظاهريان با اشاره به انجام اصلاحات در طرح جامع مسكن اظهار داشت: پيش نويس سند طرح جامع مسكن در خرداد امسال منتشر و براي ايجاد امكان دسترسي متخصصان و فعلان بخش خصوصي عمومي و دولتي مرتبط با حوزه مسكن و جذب نظرات آنها به مدت يكماه بر روي سايت قرار گرفت.

وي افزود: در اين فاصله نشستي در موسسه عالي آموزش و پژوهش مديريت و برنامه ريزي با حضور مشاوران اقتصادي رئيس جمهور و مشاور در امور مديريت و تامين ملي وزير راه و مشاور طرح برگزار شد.

معاون وزير راه وشهرسازي با بيان اينكه مهلت يك ماهه در تاريخ ۱۶ تير به پايان رسيد، گفت: در اين تاريخ هم جلسه اتاق فكر معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي با حضور متخصصان به بررسي اين موضوع پرداخت و برخي ابهامات و سئوالات در اين نشست‌هاي تخصصي توسط مشاور طرح پاسخ داده شد.

مظاهريان با اعلام اينكه در نسخه نهايي طرح اصلاحات از سوي مشاور طرح اعمال مي شود، ادامه داد: مقرر شده كه پايش مداوم اين طرح در دبيرخانه اي كه به همين منظور در معاونت مسكن و ساختمان تشكيل شده است، انجام شود، بنابراين هرگونه اصلاحات لازم بعدي در اين طرح از طريق اين دبيرخانه انجام مي شود.

وي با بيان اينكه طرح اوليه جامع مسكن مشتمل بر ۹ محور و ۴۵۵ برنامه اجرايي بود، افزود: هدف اساسي از انجام مطالعات و تدوين طرح جامع مسكن افزايش و بهبود شاخص‌هاي مسكن كشور در انطباق با اسناد قانوني فرادست كشور است.

معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينكه نزديك به ۱۰ سال از تهيه طرح جامع اوليه و اجرايي نشدن برنامه هاي متعدد پيشنهادي آن مي‌گذرد، اظهار داشت: در طي اين سال‌ها تغييرات اساسي در شاخص‌هاي خرد و كلان اقتصادي ويژگي‌هاي جمعيتي شاخص هاي بخش مسكن و تحولات سياسي و اجتماعي در سال‌هاي اخير در كشور بازنگري در طرح جامع مسكن و تنظيم سياست‌ها و طراحي خط مشي هاي منطقي و اصولي را ضروري ساخت.

 

مهر