ایستگاه‌های مترو زلزله 9 ریشتری را تحمل می‌کنند/امنیت مترو افزایش می‌یابد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از تحمل زلزله 9 ریشتری توسط ایستگاه‌های مترو خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ احمدی بافنده ظهر امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران در دفاع از لایحه برنامه عملیاتی مدیریت بحران و برنامه واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیرساختی گفت: مترو با کمک شورای شهر توانسته ظرفیت‌های خود را در حمل و نقل عمومی ارتقاء دهد.

وی با بیان اینکه مترو می‌تواند بزرگترین دستاورد شهرداری بعد از انقلاب نامیده شود، گفت: امروزه بیش از 3 میلیون مسافر با مترو جابه‌جا می‌شوند و با احداث 100 کیلومتر دیگر تا سال آینده تعداد مسافرانی که با مترو جابه‌جا می‌شوند می‌تواند 7 میلیون نفر ارتقاء یابد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران با بیان اینکه حمل و نقل ریلی یکی از امن‌ترین حمل و نقل‌های زمینی است، تصریح کرد: چندی پیش کمیسیون امنیتی مترو برگزار شد و برقراری امنیت و کنترل مترو رسما به مدیرعامل مترو سپرده شد و استانداری، شورای امنیت، فرمانداری و … تاکید کردند که مدیرعامل مترو باید کارهای امنیتی و پشتیبانی را انجام دهد.

احمدی‌بافنده با اشاره به پروژه‌های مشترک مترو با دانشگاه آزاد در مورد تاب‌آوری تهران با وجود مترو گفت: ایستگاه‌های مترو توان زلزله 9 ریشتری را دارند و می‌توانند در زمان بروز بحران پذیرای مردم باشند.

وی با بیان اینکه مترو تهران یک ظرفیت و زیرساخت مهم در راستای افزایش تاب‌آوری در تهران در مواقع بروز بحران است، اظهار کرد: با تصویب این لایحه می‌توانیم امنیت مترو را افزایش دهیم.

 

ایسنا