بازدید از سازه‌های نمایشگاهی در امارات

http://www.bananews.ir/مدیر کمیته اجرایی و رفاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از آماده شدن گزارش بازدید از سازه‌های نمایشگاهی در امارات برای ارائه به شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛  حسین صفری درباره بازدید از سازه‌های نمایشگاهی در کشور امارات گفت: بر اساس تقسیم وظایف صورت‌گرفته، تعهدات خرید سازه و تامین فضای مسقف به منظور برپایی نمایشگاه کتاب تهران در مجموعه شهر آفتاب بر عهده شهرداری تهران است و این سفر نیز با چنین هدفی انجام شد.

وی با اشاره به فضای مسقف مورد نیاز برای برپایی نمایشگاه کتاب تهران در مجموعه شهر آفتاب گفت: نزدیک به 120 هزار متر مربع فضای مسقف برای برپایی نمایشگاه در شهر آفتاب مورد نیاز است که شهرداری تهران وظیفه تامین آن را برعهده دارد. با توجه به اینکه فضای مسقف مجموعه شهر آفتاب پاسخگوی برپایی همه بخش های نمایشگاه کتاب تهران نیست از این رو نیاز تامین فضای مسقف در فضای باز نمایشگاه ضروری است.

صفری افزود: تامین این سازه ها در داخل کشور ممکن نیست و شهرداری تهران نیز در حال مذاکره با کشورهای مختلف برای تامین سازه های لازم برای برپایی نمایشگاه است. یکی از شرکت های تامین کننده سازه های نمایشگاهی در کشور امارات بود و اواخر هفته گذشته بازدید از آن شرکت انجام گرفت.

مدیر کمیته اجرایی درباره جزئیات این بازدید گفت: موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران نیز به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران است در این سفر حضور داشت. این سازه ها به لحاظ استانداردهای فنی، نوع نصب، زمان آماده سازی و… مورد بررسی قرا گرفتند.

وی ادامه داد: این سازه به لحاظ ابعاد فنی و ایمنی مورد تایید است اما درباره زمان آماده سازی و ارسال سازه ها به تهران نکاتی وجود دارد و این گزارش ها به شهرداری تهران منتقل خواهد شد تا درباره آن تصمیم گیری کند.

صفری همچنین از تجهیز ناوگان نمایشگاهی موسسه نمایشگاه های فرهنگی خبر داد و گفت: همزمان با این سفر، از آنجا که موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران متولی برگزاری نمایشگاه های بسیاری در ایران است، نیاز بود به لحاظ تجهیزات ناوگان نمایشگاهی اعم از سازه ها، غرفه ها و… تقویت شود. در این سفر این موارد مورد بررسی قرار گرفتند و گزارش هایی برای تجهیز ناوگان آماده شدند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ 15 تا 25 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

 

ایسنا