بررسی مسایل شهری و شهرسازی شهر کلاله/ اخذ مجوز اعطای تسهیلات نوسازی و بهسازی برای ۱۷۰۰ واحد مسکونی

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در نشستی با شهردار کلاله، مسایل شهری و شهرسازی اين شهرستان را بررسی کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ مساعدت در جهت آماده‌سازی طرح تفصیلی و تسریع در تهیه طرح جامع شهر، مساعدت جهت تامین قیر احداث کنارگذر شهر کلاله و اعطای تسهیلات برای احیا، نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر از جمله مسایل مطرح شده در این نشست بود.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان، اتمام پروژه‌های نیمه تمام در كلاله را از اولویت‌های این اداره کل بیان کرد و گفت: برای تامبن قیر پروژه کنار گذر شهر کلاله نیز پیگیری‌های لازم پس از بررسی و در صورت تخصیص، صورت خواهد گرفت.

ابراهیم مبارک قدم افزود: تهیه طرح تفصیلی شهرها به دلیل اشرافیت شهرداری‌ها بر مناطق شهری، خیابان‌ها و پلاک‌های شهری، به شهرداری‌ها واگذار شده و راه و شهرسازی عهده‌دار نظارت عالیه و تصویب آن در کمیسیون ماده ۵ است.

وی ادامه داد: برای احیاء، نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهر نیز مجوز اعطای تسهیلات به یکهزار و ۷۰۰ واحد مسکونی اخذ شده و محدودیتی برای شهرستان‌های استان وجود ندارد و علاقمندان و متولیان امر می‌توانند جهت دریافت وام به ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌های تابعه مراجعه كنند.

شهرستان کلاله با افزون بر ۱۱۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع شده و فاصله آن از گرگان مرکز این استان حدود ۱۴۰ کیلومتر است.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی