بهسازی ۱.۸ میلیون واحد در روستاها

http://www.bananews.ir/قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به بهسازی یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن روستایی، گفت: حدود ۹۰ هزار واحد در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر در دست ساخت داریم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حجت الاسلام محمد علی رضایی با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در تمام روستاهای کشور بهسازی شده است، گفت: بازسازی مناطق زلزله‌زده و یا سایر مناطقی که به دلیل حوادث طبیعی آسیب می بینند بر عهده بنیاد مسکن است.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن تاکنون توانسته در شهرها و روستاها خدمات خوبی به مردم ارائه دهد، افزود: یکی از مشکلات ما در شهرها تامین زمین است چرا که زمین در اختیار بنیاد مسکن قرار ندارد و قیمت آن هم در کشور بالا است اما الان با همکاری وزارت راه در شهرها و شهرهای اقماری مشغول خانه سازی هستیم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه حدود ۹۰ هزار واحد در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر در دست ساخت داریم، افزود: در شهرهای بزرگ ۲ هزار واحد توسط خیرین مسکن ساز در حال ساخت است و تعدادی واحد آماده واگذاری است.

رضایی با بیان اینکه با وجود تمامی تلاش‌ها بنیاد مسکن هنوز به اهداف خود نرسیده است، اظهار داشت: براساس فرمان امام برای تشکیل این بنیاد، نباید خانواده محروم بی سرپناه در کشور داشته باشیم اما میبینم که به این هدف نرسیده ایم که یکی از مهمترین دلایل این است که اعتبارات لازم برای آن وجود نداشته است.

 

مهر