بیش از 8000 خانوار دارای دو معلول، خانه‌دار می‌شوند

http://www.bananews.ir/معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن کشور با بیان این که 8 هزار و 700 خانوارِ داری دو معلول در کشور وجود دارد، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم با همکاری و کمک خیران، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرای فرمان امام، همه‌ی این خانوارها صاحب خانه شوند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ هادی درفشی، در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در قزوین گفت: امیدواریم با حمایت‌های مسئولان استان قزوین کارهای بزرگ‌تری در این استان انجام شود.

این مسئول در این خصوص ادامه داد: برای اجرای طرح خانه‌دار شدن خانوارهای دارای دو معلول، 30 میلیون بلاعوض، 10 میلیون بهزیستی، 15 میلیون بنیاد مستضعفان، 5 میلیون خیران و 5 میلیون هم از سوی بنیاد مسکن تخصیص می‌یابد و مسئولیت اجرای طرح بر عهده بنیاد مسکن و خیرین است.

معاون پشتیبانی و هماهنگی امور استان‌های بنیاد مسکن کشور ادامه داد: سالانه 200 هزار واحد که عمده‌ی آن‌ها در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر قرار دارند، نوسازی می‌شوند.

درفشی تصریح کرد: به طور متوسط در 3 تا 3 هزار و 500 روستا طرح هادی اجرا می‌شود و یکی از طرح‌ها، ساخت «مسکن معیشت محور» در روستاها است تا با این طرح شرایط سکونت در روستاها آسان‌تر شود.

 

ایسنا