جزئیات برگزاری انتخابات نظام مهندسی/انتشار فهرست نهایی در مرداد

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به جزئیات برگزاری انتخاب سازمان نظام مهندسی ساختمان، گفت: اعتبار نامه اعضای منتخب هیات مدیره سازمان استان از سوی وزارت راه و شهرسازی در ۲۵ مهر انجام می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irفریبرز واحدی با اشاره به به اینکه بیش از ۳۰۰ هزار در سازمان نظام مهندسی ساختمان عضو هستند، گفت: این سازمان، وظیفه برنامه ریزی در جهت تقویت و توسعه فرهنگ و ارزشهای اسلامی در معماری و شهرسازی و اعتلای حرفه های مهندسی ساختمان و شاغل مرتبط با آن را برعهده دارد.

وی تعیین صلاحیت و ظرفیت اشتغال به كار شاغلان در امور فنی و دفاع از حقوق اجتماعی و حیثیت حرفه ای اعضا را از دیگر وظایف سازمان نظام مهندسی كشور انست و گفت: نزدیك به یك چهارم اعضای یاد شده در استان تهران به ایفای نقش می پردازند، بنابراین میطلبد سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران كه وظیفه خطیری بر دوش دارد دارای جایگاه ویژه و حساستری باشدو نقش پر اهمیتی ایفا کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، ادامه داد: براساس قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان (ماده ۱۰ ) و با پایان یافتن دو ششم هیات باید برنامه ریزی به منظور برگزاری انتخابات اعضای جدید هیات مدیره برای دوره هفتم در دستور كار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد که البته اکنون با انتخاب مدیر كل راه و شهرسازی استان تهران به عنوان رئیس دستگاه نظارت استان، مقوله انتخابات در خرداد ماه سال جاری كلید خورده و این روند، طبق شیوه نامه ابلاغی در دستور كار اداره كل راه و شهرسازی استان تهران قرار گرفته است.

وی به روند این نظارت اشاره کرد و ادامه داد: صدور احكام سایر اعضای دستگاه نظارت استان توسط مدیركل راه و شهرسازی استان تهران، دعوت از دو برابر تعداد پیش بینی شده به منظور تعیین اعضای هیات اجرایی، برگزاری انتخابات و انتخاب ۷ نفر و صدور حكم از سوی مدیر كل راه و شهرسازی استان تهران، انتخاب رئیس، نایب رئیس و منشی هیئت اجرایی و انجام مقدمات برگزاری انتخابات، ثبت نام از داوطلبان عضویت در هیات مدیره سازمان استان از ۱۰ تیرماه ۹۴ لغایت اول مرداد ماه كه با تمدید به پنجم مرداد تبدیل شد، هم از دیگر اقدامات در این زمینه است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران افزود: تعیین صلاحیت نامزدها، وصول و بررسی شكایات و رد صلاحیت شدگان و انتشار فهرست نهایی داوطلبان از دیگر اقداماتی است كه ۲۵ مرداد ماه توسط هیات‌های اجرایی انجام می‌شود.

وی با اشاره به فرصت دو هفته‌ای نامزدها به منظور انجام تبلیغات، گفت: برگزاری انتخابات در روز پنجشنبه ۹ مهرماه ۹۴ در كل كشور، شمارش آراء، بررسی و رسیدگی به شكایات فرایند دیگری است كه بلافاصله پس از اتمام مهلت برگزاری انتخابات تا ۲۳ مهر ۹۴ بواسطه هیات اجرایی و تحت نظر دستگاه نظارت صورت می‌گیرد.

واحدی با بیان اینکه دستگاه نظارت در بیست و سوم مهر ماه نظر خود را در راستای تائید و یا ابطال انتخابات اعلام می‌کند، افزود: در خاتمه مراحل بالا اعتبار نامه اعضای منتخب هیات مدیره سازمان استان از سوی وزارت راه و شهرسازی در ۲۵ مهر ماه صادر می‌شود.

مدیر كل راه و شهرسازی استان تهران ابراز امیدواری كرد كه انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با مشاركت حداكثری اعضا صورت پذیرد تا شاهد انتخاب هیات مدیره متخصص، مجرب، قانونمند و متعهد باشیم و آنها بتوانند در جهت ارتقای جایگاه مهندسی و افزایش اعتماد عمومی به حرفه مهندسی به عنوان سرمایه اجتماعی و اصلاح بستر ارجاع كار به منظور اشتغال عادلانه مهندسین گام برداشته و نسبت به انجام نظارتهای مستمر بر امور ارجاعی اقدام کنند و ارتقای ساختار اداری سازمان و تحقق اهداف پیش بینی شده را در فصل وظایف خویش قرار دهند.

 

مهر