رونق بازار مسکن در اردبیل نیازمند اجرای راهکارهای تحرک بخشی است

http://www.bananews.ir/شهردار اردبیل گفت: رونق بازار مسکن در اردبیل نیازمند اجرای راهکارهای تحرک بخشی است و بر همین اساس شهرداری اردبیل طرح‌هایی در دست اقدام دارد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حمید لطف‌اللهیان در جلسه شورای شهر اردبیل تصریح کرد: از جمله این طرح‌ها حمایت و مشارکت شهرداری با پروژه‌های عمرانی بخش خصوصی است.

وی افزود: بر همین اساس شهرداری در نظر دارد در پروژه‌های عمرانی که بدهی عوارض بیش از سه میلیارد ریال دارند، تا سقف سه میلیارد ریال به جای بدهی خود ملک و مستغلات و مابقی را به صورت نقدی دریافت کند.

شهردار اردبیل تأکید کرد: به‌عنوان‌مثال اگر پروژه‌ای چهار میلیارد ریال بدهی دارد، سه میلیارد ریال از آن ملک و یک میلیارد ریال به صورت نقدی دریافت خواهد شد.

لطف‌اللهیان معتقد است در سایه این حمایت بخش خصوصی ملزم نمی‌شود نقدینگی که در دست دارد از دست بدهد و می‌تواند شهرداری را در بخشی از این پروژه عمرانی سهیم کند.

وی با تأکید به تأثیر اجرای این طرح در افزایش تحرکات بازار مسکن اضافه کرد: این طرح به صورت قرارداد توافقی به شورای شهر پیشنهاد شده است تا شورا مجوز دریافت ملک به جای بدهی پروژه تا سقف سه میلیارد ریال را صادر کند.

به گفته شهردار اردبیل در وضعیت فعلی که صدور پروانه در اردبیل تا ۵۰ درصد کاهش یافته است، لازم است راهکارهایی برای تحرک بخشی به بازار مسکن اجرایی شود.

لطف‌اللهیان تأکید دارد که علی‌رغم تخفیفات و تقسیط عوارض رکود بازار مسکن و صدور پروانه کاهش نمی‌یابد و ضروری است راهکارهای اثربخش‌تری به اجرا درآید.

 

مهر