سی و سه واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو فرزند معلول در حال احداث است

http://www.bananews.ir/سرپرست بهزیستی درمیان گفت: در حال حاضر 33 واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو فرزند معلول در این شهرستان در دست احداث است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ علیرضا قربان زاده در کمیته هماهنگی و پیگیری مناسب سازی شهرستان درمیان، افزود: هزینه احداث هر واحد مسکونی 330 میلیون ریال است.

وی ادامه داد: از این مبلغ 180 میلیون ریال توسط اداره بهزیستی به صورت بلاعوض و 150 میلیون ریال توسط بنیاد مسکن در قالب تسهیلات برای خانواده های دو فرزند معلول در روستاهای شهرستان در دست احداث است.

وی زیربنای هر واحد مسکونی را 60 متر مربع عنوان کرد و گفت: معلولان شهرستان نیازمند توجه ویژه دارند.

سرپرست بهزیستی درمیان با بیان اینکه ماهانه 530 هزار ریال به صورت مستمری به حساب معلولان شهرستان واریز می شود، گفت: این مقدار نسبت به سال گذشته 100هزار ریال افزایش یافته است.

قربان زاده بیان کرد: در این شهرستان شش بیمار قطع نخاعی زندگی می کنند که به این افراد نیز ماهانه هزینه های کمک پرستاری پرداخت می شود.

وی از وجود 888 معلول در شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد 243 نفر معلول جسمی و حرکتی هستند.

وی بیان کرد: باید مکان های عمومی و مبلمان شهری برای معلولان مناسب سازی شود که سازمان بهزیستی ناظر این امر است.

وی به بزرگداشت هفته معلولان اشاره کرد و افزود: دستگاه های مربوط باید بسترهای فیزیکی لازم برای حضور معلولان را در جامعه فراهم کنند.

این مسئول بازدید های میدانی از فضاهای عمومی و ساختمان های دولتی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در زمینه فعالیت های مناسب سازی در شهرستان درمیان ذکر کرد.

قربان زاده با تاکید بر اهمیت توانمندسازی معلولان تاکید کرد: توانمندسازی باید در زمینه های مختلف از جمله مناسب سازی فیزیکی، فرهنگی و روانی باشد.

 

ایرنا