مسکن شهری 611 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

http://www.bananews.ir/مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: ساخت مسکن شهری 611 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که از این میزان 420 میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاباذر جابری با اشاره به اینکه 20 هزار و 600 واحد سال گذشته، مسکن شهری توسط بنیاد مسکن هدفگذاری گردید گفت: از این تعداد 4 هزار و 989 واحد آغاز شد و مابقی واحدها نیز مربوط به سال‌های گذشته بوده است.

 

وی افزود: 5 هزار و یک واحد ساخت واحد جدید مسکن شهری را آغاز کردیم که از این تعداد 100 درصد از آنها محقق گردید و پیشرفت فیزیکی آنها در پایان سال 93 به 32 درصد و پروژه‌های نیمه تمام به 64 درصد رسید.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن تصریح کرد: سال گذشته 7 هزار و 900 واحد برنامه‌ریزی شده بود که در صورت تحقق منابع مالی تمام آنها به اتمام می‌رسد ولی در حال حاضر 5 هزار و 700 واحد مسکن شهری پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد دارد.

جابری در خصوص اعتبارات این پروژه‌ها اظهار داشت: در بحث اعتبارات که شامل منابع داخلی، تسهیلات بانکی و مشارکت و پیش فروش برای پروژه‌های مسکن شهری 611 میلیارد تومان بود که تا پایان سال تنها 420 میلیارد تومان اختصاص یافت ولی در حال حاضر 332 میلیارد تومان برای تهیه طرح‌ها و ساخت آنها هزینه گردید.

وی خاطرنشان کرد: پیشرفت فیزیکی مسکن شهری در 31 استان قابل توجه بوده و از پروژه‌های نیمه تمام سال‌های قبل حدود 14 هزار و 34 واحد مسکن شهری باقی مانده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن تأکید کرد: برنامه جدید بنیاد مسکن برای مسکن شهری در امسال چیزی حدود 10 هزار و 677 واحد است.

 

باشگاه خبرنگاران