مقاوم سازی بیش از دومیلیون واحد مسکونی در کشور

http://www.bananews.ir/معاون مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از ابتدای شروع طرح مقاوم سازی تا کنون بیش از دو میلیون واحد مسکونی در سطح کشور مقاوم سازی شدند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ عزیزالله مهدیان در بازدید از بافت فرسوده گچساران در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته اولین تخریب در بافت فرسوده گچساران انجام شد.

وی بیان کرد: از تعداد 64 هزار روستا در سطح کشور 37 هزار روستا بالای 20 خانوار هستند.

معاون مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع طرح مقاوم سازی تا کنون در سطح کشور 39 درصد از منازل مسکونی در روستاها معادل بیش از دو میلیون واحد مسکونی مقاوم سازی شدند.

مهدیان با بیان اینکه پنج میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور وجود دارد، تصریح کرد: بیش از 23میلیون نفر در این تعداد روستای کشور زندگی می کنند.

وی ادامه داد: دولت در سال گذشته 2000میلیارد ریال برای خانوارهایی روستایی کم در آمد که به علت پایین بودن سهم آورده نتوانستند صاحب واحد مسکونی شوند اختصاص داده است.

معاون مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: از این میزان 25 درصد آن جذب و در اختیار روستایان قرار گرفته است.

مهدیان افزود: 70 درصد از واحد های مسکونی غیرمقاوم روستایی تا سال 1405 مقاوم سازی و نوسازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: وجود خانه های مقاوم وتازه ساز به روستائیان انگیزه ماندن در روستاها را می‌دهد و از مهاجرت آنها به شهرها جلوگیری می کند.

 

ایسنا