نرخ سود ۱۱ درصدی وام مسکن عطف به ما سبق نمی‌شود

http://www.bananews.ir/مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به کاهش نرخ سود وام مسکن به ۱۱ درصد گفت این کاهش شامل کسانی می شود که از امروز تشکیل پرونده داده و هنوز موفق به عقد قرارداد نشده اند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ مدیرعامل بانک مسکن از کاهش دو درصدی نرخ سود تسهیلات به منظور ترغیب مردم جهت استفاده از تسهیلات بانکی خبر داد که از 13 به 11 درصد رسیده است.

محمدهاشم بت شکن در ارتباط تلفنی با استودیوی خبر 21 شبکه یک سیما افزود: کاهش نرخ سود تسهیلات بر وام 80 میلیون تومانی مسکن هم اثرگذار است.

او ادامه داد: با کاهش دو درصدی نرخ سود تسهیلات بانک مسکن اقساط وام 80 میلیون تومانی مسکن هم حدود 100 هزار تومان معادل 10 درصد کاهش پیدا می کند.

بت شکن گفت: این کاهش 10 درصدی در اقساط وام 80 میلیون تومانی شامل کسانی است که از امروز تشکیل پرونده داده و هنوز موفق به عقد قرارداد نشده اند.

*کاهش نرخ سود وام مسکن به تدریج بر روی قیمت ها اثر می گذارد

مدیرعامل بانک مسکن در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو نیز در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش نرخ سود سپرده بر قیمت مسکن تأثیر دارد؟ گفت : با کاهش نرخ سود سپرده بخش واقعی اقتصاد به ویژه ساخت مسکن نیازی نیست با سود سپرده های بانکی که بدون ریسک بازدهی بالایی دارد رقابت کند.

محمدهاشم بت شکن افزود: اکنون انبوه ساز می تواند بجای سپرده گذاری پول خودش، ‌واحدهای نیمه تمام خود را تکمیل کند.

وی ادامه داد: با کاهش نرخ سود تسهیلات هم طرف عرضه و هم طرف تقاضای مسکن تقویت می شود و در نتیجه به تدریج شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود.

مدیر عامل بانک مسکن گفت: با توجه به اینکه بخش مسکن چند سال در رکود و ثبات قیمتی است کاهش نرخ سود تسهیلات به تدریج بر روی قیمت ها اثر می گذارد و روند معاملات را بهتر می کند.

 

تسنیم