واحدهای مسکونی نوسازی شده در روستاها تا 10 سال بیمه هستند

http://www.bananews.ir/معاون وزیر کشور درباره نحوه انجام بیمه‌های ساختمانی در شهرها و روستاها گفت: تمام ساختمانهایی که در روستاها توسط بنیاد مسکن بازسازی و نوسازی شده‌اند تا 10 سال بیمه خواهند بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اسماعیل نجار افزود: سالیانه حدود 200 هزار واحد مسکونی در روستاها نوسازی و بازسازی می‌شوند که تا 10 سال بیمه هستند.

وی افزود: برخی استان‌ها مانند گلستان در بحث بیمه حوادث ساختمانی پیشتاز هستند و در بخش شهری و روستایی اقدامات گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: به همه استانداران و حتی دهیاران سطح کشور تاکید شده است این کار را به صورت جدی پیگیری کنند و بیمه را در سطح گسترده توسعه دهند. معتقدیم بیمه ضمن کاهش هزینه‌ها موجب اطمینان خاطر بیشتر مردم نیز می شود.

وی تاکید کرد: گسترش بیمه موجب کاهش زحمات دولت نیز خواهد شد. تا پیش از این بیمه‌ها تمایل نشان نمی‌دادند، امیدواریم با تصویب لایحه مرتبط با این بحث مشکلات مرتفع شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز (دوشنبه، 12بهمن ماه)، در جریان بررسی لایحه بیمه اجباری حوادث طبیعی ساختمان با 139 رأی موافق، بدون رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 210 نماینده حاضر در جلسه با ارجاع آن به کمیسیون اقتصادی برای بررسی بیشتر موافقت کردند. پیش از این تصمیم، در بررسی ماده 1 این لایحه که در خصوص جبران بخشی از خسارتهای مالی ناشی از حوادث طبیعی بود نمایندگان با 104 رأی موافق، 38 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در جلسه با ماده یک آن موافقت نکردند.

 

ایسنا