واگذاری 786 مسکن خانوارهای چندمعلولی تا پایان سال

http://www.bananews.ir/قائم مقام توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور از واگذاری 786 مسکن خانواده های دارای چند معلول تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، قاسم عبدالله‌زاده اظهار کرد: سال گذشته برای خانه‌دار کردن خانوارهای دارای چند معلول در قالب تفاهمنامه‌ای سه‌جانبه با استفاده از ظرفیت خیرین، متعهد به تحویل 11 هزار واحد مسکونی شدیم که 786 واحد مراحل انتهایی خود را برای واگذاری تا پایان سال جاری طی می‌کنند و استان‌های تهران، البرز، لرستان، خراسان رضوی، قزوین، اصفهان و زنجان در اولویت واگذاری قرار دارند.

وی در تشریح و تبیین واگذاری واحدهای مسکونی در سال ۹۴ گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون واحد مددجویی در سراسر کشور تحویل داده شده است.

عبدالله‌زاده با بیان اینکه طرح نهضت مسکن بهزیستی از سال 1389 آغاز شده است، افزود: تاکنون در قالب این طرح قریب به 54 هزار و 890 واحد مسکونی به معلولین و مددجویان واگذار شده است؛ بطوری که سال 92، 18 هزار و 80 واحد مسکونی، سال گذشته بالغ بر 12 هزار و 111 واحد مددجویی و از ابتدای سال جاری تاکنون3263 واحد مددجویی در سراسر کشور تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: در این سه سال 650 میلیارد ریال اعتبار دولتی،4200 میلیارد ریال تسهیلات بانکی کم‌بهره و 75 میلیارد ریال کمک نقدی مردمی هزینه شد و زمین‌های این پروژه‌های مسکونی توسط وزارت راه و شهرسازی به رایگان تامین شد.

قائم مقام توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور به احداث 20 هزار واحد مسکونی روستایی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ویژه مددجویان در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه موعد تحویل این واحدها سال آینده می‌باشد تا پایان سال جاری بالغ بر 300 واحد از آن واگذار خواهد شد.

عبدالله زاده تاکید کرد: در حال حاضر پیگیری عملیات احداث بیش از 45 هزار و 855 واحد مسکونی را در کشور در دست اقدام داریم.

 

ایسنا