پرداخت 3000میلیارد تومان تسهیلات مقاوم سازی مسکن در سالجاری

http://www.bananews.ir/معاون مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده کشور گفت: در سالجاری3000 میلیارد تومان تسهیلات مقاوم سازی در قالب وام های 15 میلیون تومانی با کارمزد پنج درصد در نظر گرفته شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، عزیزاله مهدیان در جمع خبرنگاران گچساران افزود: 64 هزار روستا در سطح کشور وجود دارد که از این میزان 37 هزار روستا بالای 20 خانوار است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال 84 تا کنون 13 هزار میلیارد تومان برای مقاوم سازی یک میلیون و 480 واحد مسکونی روستایی پرداخت شده است.

معاون مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده تصریح کرد: در ابتدای برنامه پنجم که از سال 84 در کشور آغازشد در سطح کشور 85 درصد مسکن روستایی غیر مقاوم بودند.

مهدیان عنوان کرد: از سال 84 تا کنون هرسال 200 هزار واحد مسکن مقاوم سازی شده که تا کنون 40 درصد از واحدها مقاوم سازی شده است.

وی ادامه داد: بعد از گذشت 10 سال با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، تسهیلات دو میلیون واحد مسکونی تامین شده است.

معاون مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده عنوان کرد: از این تعداد یک میلیون و 690 هزار واحد با بانک ها عقد قرارداد بسته که از این میزان واحد حدود یک میلیون و 470 هزار واحد آماده سکونت مردم هستند.

مهدیان بیان کرد: تا کنون 370 هزار واحد مسکونی آسیب دیده توسط بلایای طبیعی در روستاها در سطح کشور نوسازی شده است.

وی افزود: در سطح کشور پنج میلیون و 200 هزار واحد مسکونی وجود دارد.

معاون مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده تصریح کرد: در سال جاری 3000 میلیارد تومان تسهیلات مقاوم سازی در غالب وام های 15 میلیون تومانی با کارمزد پنج درصد در نظر گرفته شده است.

مهدیان اضافه کرد: 200 هزار واحد در سال جاری برای مقاوم سازی در برنامه گنجانده شده که از این تعداد تا کنون 50 هزار واحد با بانک ها قرارداد منعقد شده است.

 

ایسنا