‌پیش‌فروش ساختمان توسط شرکت‌ها منوط به اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی است

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌فروش واحدهای ساختمانی اعم از مسکونی و تجاری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی توسط شرکت‌های ساختمانی منوط به اخذ مجوز از راه و شهرسازی استان است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ قاسم قاسمی با اشاره به این مطلب اظهار داشت: بر اين اساس، سازنده‌ها موظفند طبق آيين‌نامه اجرايی قانون پيش‌فروش، برای هر نوع تبليغات رسانه‌ای بابت فروش پروژه‌های در حال ساخت، ابتدا از ادارات استانی وزارت راه‌ و شهرسازی مجوز بگيرند و مطبوعات استانی و کشوری می‌بایست از درج آگهی پیش‌فروش بدون مجوز راه و شهرسازی خودداری کنند.

وی تصریح کرد: دستورالعمل پیش‌فروش واحدهای ساختمانی از سوی مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده و باید موارد تعیین شده در این دستورالعمل در استان رعایت شود.

قاسمی افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، وزارت راه و شهرسازی مرجع صدور مجوز پیش‌فروش واحدهای ساختمانی بوده و صدور مجوز در استان‌ها نیز بر عهده اداره کل راه و شهرسازی هر استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در خاتمه گفت: اگر کسی بخواهد در استان پیش‎فروش مسکن و واحدهای ساختمانی داشته باشد ابتدا باید مجوز پیش‌فروش را از اداره کل راه و شهرسازی بگیرد، در غیر این صورت دچار تخلف شده است.

 

 پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی