250 هزار خانه خالی در تهران داریم

http://www.bananews.ir/مدیرکل مسکن و شهرسازی استان تهران خبر داد: تعداد واحد‌های خالی در تهران 250 هزار واحد مسکونی است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،  فریبرز واحدی در مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان اظهار کرد: مسکن پنج درصد از تولید ناخالص کشور را به خود اختصاص می‌دهد لذا باید بسیار جدی گرفته شود.

وی افزود: ما تا سال 1405 سالیانه به 950 هزار مسکن نیاز داریم.

واحدی با بیان این‌که ما همواره در کشور سری‌سازی کرده‌ایم و کمتر صنعتی‌سازی انجام گرفته است، گفت: از حدود دو میلیون واحد مسکن مهر حدود سه هزار واحد آن صنعتی‌سازی شد. باید به سمت‌وسوی صنعتی و مدرن در بخش ساخت‌وساز برویم.

مدیر کل مسکن و شهرسازی استان تهران بر ضرورت تکمیل ساختمان‌های نیمه‌تمام تاکید و اظهار کرد: 250 هزار خانه خالی در تهران داریم که قبلا 350 هزار واحد بود که در مدت رکود حدود 100 هزار واحد به فروش رفت.

وی با اشاره به برنامه‌های دولت در خصوص مسکن اجتماعی گفت: برنامه‌ دولت ساخت‌وساز 400 هزار واحد اجتماعی است همچنین سیاست دولت در احداث شهرهای جدید باید به لحاظ خدمات زیربنایی باشد همچنین واحد‌های استیجاری و حمایتی را باید در این حوزه با همکاری NGO ‌ها و فعالان حوزه ساخت‌وساز دنبال کنیم.

به گفته واحدی، 34 هزار میلیارد تومان سرمایه کشور به شکل مسکن نیمه‌تمام رها شده‌اند که باید فکری برای عرضه آنها تا سال 1395 و 1396 شود تا با جهش قیمت مواجه نشویم.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان تهران اظهار کرد: در حال حاضر با سود‌های متعارف در صنعت ساختمان مواجه هستیم که باید تعادلی بین این سودها و حوزه خرید ایجاد شود.

 

ایسنا