38درصد واحدهای مسکن روستایی در سراسرکشور نوسازی شده است

http://www.bananews.ir/معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در حال حاضر بیش از 38 درصد واحدهای مسکن روستایی در سراسر کشور نوسازی شده و در برابر حوادث مقاوم هستند و بر اساس برنامه‌ریزی و پیش بینی های انجام یافته، تا افق 1405، حدود 70 درصد از خانه‌های روستایی نوسازی می‌شود و آمار مسکن روستایی نوسازی شده به شش میلیون و 150 هزار واحد می‌رسد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir عزیزاله مهدیان  با بیان این‌که در حال حاضر پنج میلیون و 200 هزار واحد مسکن روستایی در روستاهای کشور داریم، بیان کرد:‌ از سال 1394تا سال 1405 حدود دو میلیون و 400 هزار واحد به مسکن روستایی کشور افزوده خواهد شد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: بیش از یک‌میلیون و 800 هزار واحد مسکن روستایی در طول دو برنامه چهارم و پنجم توسعه درکشور نوسازی و مقاوم‌سازی شده‌اند.

وی اضافه کرد: به‌منظور پیشگیری از حوادث و بلاهای طبیعی سعی و تلاش ما و تأکید دولت بر مقاوم‌سازی در واحدهای مسکن روستایی است و از سال 1384 تاکنون سالی 200 هزار واحد مسکن روستایی در روستاهای کشور نوسازی و مقاوم‌سازی شده که دولت اعتبار آن را تأمین کرده است و بانک‌ها نیز همکاری خوبی در این زمینه داشته‌اند.

مهدیان با اشاره به تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومسکن روستایی درسال 1394 در کشور گفت: تأمین تسهیلات برای 200 هزار واحد مسکن روستایی به تصویب هیئت دولت رسید و به بانک‌های عامل ابلاغ‌شده است و برای هر واحد 15 میلیون تومان با کارمزد پنج درصد تسهیلات پرداخت می‌شود.

مهدیان با تاکید بر اینکه تلاش ما این است که هر خانوار روستایی حداقل یک واحد مسکن داشته باشد، گفت: تامین مسکن برای اقشار محروم جامعه از وظایف اصلی بنیاد است و از ۲۱ فرودین 1358 که حضرت امام خمینی (ره) فرمان تشکیل بنیاد مسکن را داده بودند بنیاد مسکن بازسازی و نوسازی واحدهای مسکن روستایی را برعهده دارد، هم اکنون سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی با استفاده از تسهیلات بانکی درکشور نوسازی می شود.

معاون امور بازسازی ومسکن روستایی بنیاد مسکن کشور خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 122 هزار واحد های مسکونی درروستاهای استان آذربایجان شرقی تقریبا نزدیک به 50 درصد مقاوم سازی و نوسازی شده است و براساس برنامه ر یزی های استان تا دوازده سال آتی این رقم به بیش از 80 درصد خواهد رسید.

 

ایسنا